Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    18.12.2019

V Prešove ocenili TOP dobrovoľníkov – v pomyselnej kronike ocenených má zastúpenie aj Dobrovoľnícke centrum Krajší deň vo Svidníku

Už 18.krát boli verejnosti predstavené „necelebrity“ Prešovského kraja v oblasti dobrovoľníctva. Dňa 10.12.2019 odovzdalo Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. ocenenie Krajské srdce na dlani za rok 2019 ôsmym nominovaným z celkového počtu dvadsaťpäť nominácií. Medzi ocenených patria aj Natália Potomová a Martin Konár, ktorí sú dobrovoľníkmi v Nemocnici Svet zdravia Svidník.

 

Pred viac ako rokom sa zapojila nemocnica do dobrovoľníckeho projektu Krajší deň a otvorila brány dobrovoľníkom z mesta i okolia. Natália a Martin patria k dobrovoľníkom, ktorí projekt vo svidníckej nemocnici rozbiehali. Od spustenia až dodnes prichádzajú raz týždenne na dve až tri hodiny k pacientom na detskom, geriatrickom alebo doliečovacom oddelení. Náplňou ich dobrovoľníckej činnosti sú rozhovory, hranie spoločenských hier, čítanie z kníh alebo dennej tlače, ale aj tichá spoločnosť pri lôžku. Nezabúdajú tiež pozdraviť pacientov pri príležitosti medzinárodných dní či významných období v roku.

Ich  aktivitu a snahu si všimlo aj vedenie nemocnice. Po dobrovoľníkoch totiž „zostávajú“ nielen vyzdobené okná a chodby oddelení, ale aj usmiati pacienti. V jeden výnimočný deň minulého roka sa im podarilo doslova rozsvietiť celú nemocnicu. A nominácia od riaditeľa Ing. Slavka Rodáka sa týkala práve tohto dňa. Presne 24. decembra Natália a Martin vymenili pohodlie domova za dobrovoľničenie. Svetlo, ktoré priniesli z kostola v meste, roznášali pomocou svietnika pomedzi tých, ktorí nemohli byť pre svoj nepriaznivý zdravotný stav v kruhu rodiny a blízkych – pacientov a službukonajúcich zamestnancov. So svetlom rozdávali i radosť, úsmev a nádej v dobro.

Natália a Martin si prevzali ocenenie v kategórii skupina z rúk PhDr. Dušana Demčáka PhD., riaditeľa Zariadenia pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata. Svojou prítomnosťou ich na oceňovaní podporil aj riaditeľ nemocnice vo Svidníku Ing. Slavko Rodák, ktorý je na svojich dobrovoľníkov právom hrdý.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.09.2020

Dobré skutky sa dejú – týždeň dobrovoľníctva v humenskej nemocnici

Dobrovoľnícke centrum KRAJŠÍ DEŇ Humenné si v rámci týždňa dobrovoľníctva, ktorý bol na celom Slovensku vyhlásený 16. – 22.9.2020 pripravilo niekoľko milých aktivít.

Aktuality 22.09.2020

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala súčasťou národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva 2020 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

Aktuality 17.09.2020

Východné Slovensko súrne potrebuje nové centrá intervenčnej rádiológie

Michalovská nemocnica je technologicky pripravená, žiada však väčšiu podporu zo strany najväčšej štátnej zdravotnej poisťovne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO