Aktuality, Krajší deň Svidník, Svidník    22.12.2019

Dobrovoľníčky z Dobrovoľníckeho centra Krajší deň organizovali zbierku hračiek

K dobrovoľníkom Dobrovoľníckeho centra Krajší deň nemocnice Svetu zdravia Svidník patria aj študentky Strednej priemyselnej školy. Do projektu Krajší deň sa zapojili hneď po jeho spustení a od toho času venujú zo svojho času pár hodín v týždni pacientom na detskom, doliečovacom alebo geriatrickom oddelení. Dôkazom toho, že dobrovoľníctvo v nemocnici im je blízke, bola ich angažovanosť pri zbierke hračiek na spomínanej škole.

 

Zbierku vyhlásili a otvorili na sviatok sv. Mikuláša a trvala do 19.decembra. V tento deň dobrovoľníčky Marianna Franková a Lívia Pirchalová v doprovode vyučujúcej Mgr. Jitky Džupinovej osobne odovzdali vyzbierané hračky hospitalizovaným deťom. Malí pacienti si mohli vybrať zo širokej škály. Čakali ich bábiky, autíčky, knihy, omaľovánky, spoločenké hry, zvieratká a mnohé ďalšie. Odovzdávania hračiek sa zúčastnilo aj vedenie nemocnice a zamestnanci detského oddelenia. Riaditeľ Ing. Slavko Rodák poďakoval dobrovoľníčkam za ich snahu a dobrovoľnícku prácu, ktorú vykonávajú v prospech pacientov nemocnice  Svidník.

V čase príchodu Vianoc sú si ľudia bližší. Viac myslíme na iných a bolo tomu tak aj v prípade snahy dobrovoľníčok. Dôkazom, že ich snaženie nebolo márne boli úsmevy a radosť všetkých prítomných detských pacientov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.09.2020

Dobré skutky sa dejú – týždeň dobrovoľníctva v humenskej nemocnici

Dobrovoľnícke centrum KRAJŠÍ DEŇ Humenné si v rámci týždňa dobrovoľníctva, ktorý bol na celom Slovensku vyhlásený 16. – 22.9.2020 pripravilo niekoľko milých aktivít.

Aktuality 22.09.2020

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala súčasťou národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva 2020 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

Aktuality 17.09.2020

Východné Slovensko súrne potrebuje nové centrá intervenčnej rádiológie

Michalovská nemocnica je technologicky pripravená, žiada však väčšiu podporu zo strany najväčšej štátnej zdravotnej poisťovne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO